Moda Fotoğrafçılığı Hizmetleri

Moda fotoğrafçılığı, genellikle modayı belgelemek, satmak amacıyla özellikle giysi ya da aksesuarları göstermek için yapılmış bir fotoğrafçılık türüdür. Moda fotoğrafçısı giysilerin reklam kampanyalarında, kataloglarda ve moda dergilerinde nasıl sunulduğundan sorumlu olan kişidir. Bu fotoğrafçılık çeşidi aynı zamanda tasarımcıların sanatsal vizyonunu yakalamak için uygulanan bir sanat biçimidir.

  • SHARE:

Moda kıyafetlerin ve eşyaların sergilenmesine odaklanan bu hizmet daha çok reklam panolarında ya da moda dergilerinde görülür. Fotoğrafçılar sadece doğru fotoğrafın çekildiğinden emin olmakla kalmaz, ayrıca modellerin giyim, saç ve makyajını da kontrol eder. Moda fotoğrafçılığında fotoğraf çekimleri genellikle en az 2 saat ya da daha fazla sürer.

Moda Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?

Moda fotoğrafçılık hizmeti diğer fotoğrafçılık türlerinden daha farklı konsepte hitap ettiğinden dolayı çekim stilleri de çeşitli ve yaratıcıdır. Marka adına arzu edilen imajı yansıtmalarını sağlamak için tasarımcılar ve moda evleriyle yakın iş birliği içinde çalışan moda fotoğrafçıları stüdyolarda ya da kendi yerlerinde çekimler yapar. Moda fotoğrafçılığında amaç modelin değil kılık kıyafetin öne çıkmasıdır. Post prodüksiyon ve rötuş da hayati bir rol oynar.

Moda fotoğrafçılığı hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için image8 uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hadi Birlikte Çalışalım.

Ayrıntılar için bizimle iletişime geçin.